POTŘEBUJETE PORADIT?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Google Android

Pokud si vybíráte tablet, jedná se o naprosto stěžejní otázku, jaký si zvolíte operační systém. Je třeba si ujasnit, zda sháníte zařízení na zábavu, hry či pouštění filmů. V tomto případě je nejvhodnější Android, protože ve svém známém obchodě Google Play nabízí spousty zábavných her, které jsou velmi často zadarmo. Tablety s Androidem jsou také cenově dostupnější, a pokud je chcete využívat primárně na poslech hudby a sledování filmů či videa, dražší zařízení byste asi ani nevyužili. Buďte obezřetní a sledujte verzi Androidu, čím bude novější, tím lépe, protože bude obsahovat třeba bezpečnostní záplaty. Sytém Android se aktualizuje na novější systém asi po dobu dvou let.
0
od do
4699
Dle ceny -
Filtrovat dle parametrů
Výrobci
Stavy:

Google Android

Tablet Android a aktualizace

Nejnovější jsou tablety Android 7, ale pokud máte tablet Android 6.0 nebo tablety s Android 5, nezoufejte, protože je výrobci často aktualizují. Tablety s Androidem jsou užitečná zařízení, která se vám hodí i pro rychlý přístup k internetovému obsahu, pro čtení elektronických knih, sledování filmů a videí, prohlížení fotografií a mnohé další činnosti. Oproti notebookům a netbookům mají o poznání menší rozměry, což se odvíjí od úhlopříčky displeje. Jde zároveň o jeden z hlavních faktorů při výběru tabletu. Je velmi důležité, k čemu tablet s Android budete chtít používat, protože opravdu celá řada funkcí se odvíjí právě od toho, jaký operační systém se v tabletu máte a jaký jste si vlastně tablet koupili. K tabletu lze pořídit celou řadu příslušenství, které mohou dále rozšířit funkce a možnosti tabletu. Velice oblíbené jsou doky s hardwarovou klávesnicí, které v sobě také mnohdy ukrývají druhý akumulátor i s rozšiřující konektorovou výbavou. Tablet android s klávesnicí vám v každém případě ušetří hodně práce.

Než začnete vybírat tablet s Android

Na trhu je v dnešní době dostupná celá řada tabletů s Android, které se od sebe na první pohled liší třeba jen úhlopříčkou displeje. Ty nejmenší tablety začínají na 6 palcích, ty největší pak končí u hranice 13 palců. Ideální rozměr tabletu se ale liší v závislosti na potřebách uživatele. Nejčastěji používané tablety jsou s úhlopříčkou v rozmezí 7 až 10 palců. V poslední době se objevují i tabletofony neboli phablety. Jde o velmi specifickou kategorii zařízení, která jsou na pomezí mezi běžnými telefony a tablety. Úhlopříčka displeje se u nich pohybuje kolem hranice 6 palců.Velkou roli při výběru tabletu s Android hraje i tloušťka a hmotnost. Čím bude tablet větší, tím hůře se vám s ním bude manipulovat a vyšší hmotnost po dlouhodobém používání přinese nepříjemné bolesti rukou. Na větší tablety si pořiďte stojánek, nebo je nechávejte položené. 

Procesor a tablet s Android

Výkon tabletu se vždy odvíjí zejména od dobré optimalizace systému na hardware, od použitého procesoru a velikosti operační paměti RAM. Nejlevnější tablety dnes disponují 512 MB RAM, střední třída pak většinou sází na 2 GB RAM a ty nejvýkonnější modely nabízejí 3 GBnebo 4 GB RAM.Při výběru nepodceňujte ani použitý procesor. Nejsou všechny čtyři jádra stejná. Například ten čtyřjádrovýod QUALCOMMU nebo NVIDIE nabízí podstatně lepší výpočetní výsledky než obdobný typ od MEDIATEKU nebo ROCKCHIPU. Výkonnější typy jsou pochopitelně také nákladnější na výrobu a to se projeví také na vyšší ceně tabletu.Pokud jde o značky, například tablety Lenovo Android mají stále u uživatelů úspěch pro svou vysokou kvalitu.

Tablety Android a operační systém

Operační systém Android nabízí bohatou multimediální podporu zejména pro sledování filmů. V případě Androidu je také základní podpora o něco lepší, než třeba u iOS. Tablet s Android je v tomto směru opravdu mnohem přístupnější, aplikace můžete instalovat přes obchod Google Play, ale i přímo z paměťové karty. Systém Android vám umožní i složitější zásahy do systému, což zkušení uživatelé jistě ocení. V Google Play kromě aplikací a her najdete i hudbu a knihy. Potěší vás i český obsah, jako třeba čtení magazínů a knih, které je na tabletech s Android velice pohodlné a velmi snadno si na něj zvyknete.Můžete volit tablet s Android nebo Windows, pro tablety Android vs Windows zatím stále platí vyšší oblíbenost systému Android. Zcela novou skupinu tvoří i hybridní tablety, které v sobě asi nejčastěji kombinují systémy Android a Windows v takzvaném v dual-bootu. U uživatelů ale zatím není příliš úspěšný, za což do značné míry mohou zejména výrazně vyšší pořizovací náklady.

Tablety s Android, baterie a její výdrž

Při výběru rozhodně nepodceňujte ani výdrž tabletu, tedy na jeho baterii. Ta se odvíjí zejména od toho, co všechno s tabletem budete dělat. Pokud budete třeba aktivně surfovat přes WiFi a datové přenosy, sledovat filmy a poslouchat hudbu, vybijete toto zařízení mnohem rychleji, než když si budete pouze číst elektronickou knihu nebo si prohlížet obrázky. Některé tablety ale dnes vydrží při plném zatížení i 10 až 14 hodin provozu. Levnější zařízení mají většinou výdrž mnohem nižší, což je dáno zejména menší kapacitou akumulátoru a k tomu i slabší optimalizací ze strany výrobce tabletu.

Data a připojení k internetu

Všechny druhy tabletů na trhu jsou vybaveny WiFi modulem a u některých z nich se můžete také setkat se slotem na použití SIM karty, skrze kterou je pak možné využívat datové přenosy zvoleného operátora. To asi nejvíc oceníte zejména v oblastech, kde nejsou vůbec dostupné žádné bezdrátové sítě. Tablety s Android se pro prohlížení internetu opravdu skvěle hodí, proto se před jejich zakoupením vyplatí nejdříve zapřemýšlet, zda budete tablety chtít využívat s internetem kdekoliv, nebo jen pomocí WiFi. V tomto případě si pak k ceně tabletu nezapomeňte připočítat také finanční částku za měsíční datový paušál u vašeho zvoleného operátora.

Příslušenství a možnosti rozšíření pro váš tablet

K dnešním tabletům existuje také k dokoupení celá řada různých příslušenství. Pro psaní e-mailů, delších textů a dokumentů například jistě velmi oceníte externí klávesnici. Některé se dají spárovat přes Bluetooth, jiné se s tabletem dají propojit pomocí kabelu. Můžete se ale setkat také s klávesnicemi, které jsou přímo napevno integrovány v praktickém ochranném pouzdře, ve kterém pak můžete svůj tablet zcela bezpečně přenášet, což mnozí ocení zejména na častých cestách. K některým druhům tabletů s vybavením USB portem můžete také velmi snadno připojit další množství periferií, jako je myš, sluchátky, Flash disk či 3G modem. Při nákupu tabletu rozhodně nepodceňujte jeho ochranu. Na displej se vám vyplatí nalepení fólie, která jej spolehlivě ochrání od častých a velmi nežádoucích škrábanců. Můžete svůj model vybavit i fólií určenou na zadní stranu tabletu. Tyto fólie bývají často opatřené zajímavým motivem, díky kterému pak svůj tablet můžete pěkně ozdobit a zároveň i výrazně odlišit.Při přenášení se vám určitě vyplatí investice do pouzdra.

Dětské tablety

Tablety Android jsou vhodné i pro děti. Další dětskou elektroniku nabízí třeba i značka GoGEN, konkrétně jde o výrobky, které naleznete pod názvem GoGEN Maxipes Fík. K tabletům od Maxipsa Fíka jsou k dispozici ke stažení i zajímavé aplikace. Jde o zábavné výukové aplikace, které napomáhají dětem s poznáváním okolního světa, stimulují jej kladným vztahem k hudbě, dbají o rozšiřování slovní zásoby, učení abecedy, čísel a počítání, výukou angličtiny, orientace na silnici a učení první pomoci nebo se dětem věnuje procvičovacími úkoly z logopedie. Pomocí zábavných her, hádanek, úkolů, pexesa a obrázků, které jsou doplněny o hlasového průvodce, si s tabletem poradí i ti nejmenší uživatelé. Všechny aplikace jsou pak v českém jazyce a mezi dětskými tablety je velký výběr různých modelů, velikostí i barev tabletů, které vaše děti ocení.

GoPay, Visa, ...
Nenechte si ujít akční nabídky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}