POTŘEBUJETE PORADIT?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Kancelářské PC sestavy

Velké množství cenově dostupných a nestále výkonnějších notebooků zatím stále ponechává dostatek místa pro klasické stolní počítače na trhu. Pokud pracujete zejména doma nebo ve své kanceláři, není důvod proč si nedopřát komfort stolního počítače. Můžete jej totiž velmi lehce upgradovat a přizpůsobovat si jej na míru, a to i při vysokých nárocích a speciálních případech intenzivního hraní, tvorby, projektů, grafiky či střihu videa. V tomto ohledu stále plnohodnotnou alternativu na trhu vůbec nemají. Nezanedbatelná je i finanční úspora, protože jsou stále mnohem levnější než srovnatelně vybavené kancelářské notebooky. Za cenu lepšího pracovního notebooku si totiž můžete dopřát třeba i vyšší kvalitu i herní sestavu střední třídy.
0
od do
7000
Dle ceny -
Filtrovat dle parametrů
Výrobci
Stavy:

Kancelářské PC sestavy

Kancelářské PC sestavy a jejich použití

Ujasněte si nejprve, co od své kancelářské PC sestavy očekáváte. Zda potřebujete přístup na internet, programy pro úpravu dokumentů, nebo děláte třeba střih videa anebo tvoříte projekty. Zda budete počítač používat pouze vy, nebo na něm bude celá rodina a to 7 dní v týdnu celý den. Je totiž nejdůležitější, vědět, co od své kancelářské PC sestavy vy sami očekáváte. Určete si, kolik můžete do kancelářské PC sestavy investovat. Nezapomínejte, že k novému počítači patří velmi často také nový monitor, klávesnice a myš anebo software. Částka na nový počítač se vám pak může v mžiku vyhoupnout o pár tisíc výše. Pokud si budete vybírat a skládat počítač sami, nebo využijete některou z hotových počítačových sestav, je třeba v obou případech mít alespoň základní informace o jednotlivých komponentech a vybavení.

Kancelářský počítač a procesor

Při výběru procesoru pro kancelářský počítač vám stačí klasický procesor, jako třeba Intel Core i3, což je tak akorát třeba i pro občasné hraní a většinu prováděných běžných aplikací. Pro hraní novinek a větší zátěž pak raději využijte procesor Intel Core i5. Výkonnějším procesorem je stále Intel Core i5-2500K, který i dnes drží řadu ocenění za svůj poměr cena a výkon. Zcela bez potíží zvládne jakoukoliv hru nebo velmi náročné aplikace. Většinu dnešních kancelářských PC je vybaveno procesory značky Intel, ale na trhu ještě stále existuje alternativa v podobě AMD. Jako univerzální domácí počítač může posloužit repasované PC se starším, ale stále výkonným a cenově dostupným AMD Phenom II X4 965 nebo novějším AMD Trinity A10-5800K. Současně s procesorem musíte vybírat i základní desku, která musí mít stejnou patici, tedy socket, jako procesor. Důležitý je i čipset deskyurčující její výkon a výbavu. Sledujte i paměťové moduly, které deska podporuje, integrovány periferie, a jakými je vybavena porty. Formát základní desky může být třeba ATX a je velmi důležitý pro výběr skříně a konečnou velikost celého počítače.

Kancelářský PC a grafická karta

Pokud nehrajete hry a nechystáte se na náročný střih videa a úpravy grafiky, bohatě vám tak postačí integrovaná grafická karta na základní desce. Jestliže ale chcete na svém počítači také hrát hry, a nejlépe ty nejmodernější, začíná teprve ta správná legrace. Na trhu je velké množství grafických karet a vás zajímá pro nový kancelářský PC grafika s co možná nejlepším poměrem cena vs výkon. Co nejvyšší číslo hledejte tedy u šířky paměťové sběrnice, což je na hry alespoň 128bit. Onen poměr vyšší tedy lepší platí také u frekvence jádra a paměti. Méně důležitá je velikost paměti. Karta s 2GB a 64bitovou sběrnicí bude pak mít menší výkon, než karta s 1GB pamětí s 256bitovou sběrnicí. Pokud chcete hrát ve vysokých rozlišeních nad Full HD, nebo na více monitorech současně, nechte si s výběrem grafické karty poradit zkušenějšími.

Kancelářské PC sestavy harddisk a operační paměť

Komfort vám zaručí operační paměť, která dnes tvoří jen pouhý zlomek z ceny sestavy. Bez přehnaných nákladů můžete mít 8 GB a rychlou 1600MHz paměť, například Kingston HyperXBeast.Ideální je u dnešních počítačů kombinace rychlého SSD disku, což je disk bez pohyblivých částí s mnohonásobnou rychlostí než klasický HDD, ale bohužel i výrazně dražší, a klasického pevného disku. Ceny menších SSD disků jsou ale již poměrně přijatelné a třeba za oblíbený 120GB disk Kingston SSDNow V300. Použitím SSD si zajistíte opravdu bleskové spouštění programů a celkový plynulý chod počítače. Data lze ukládat na HDD s rozumnou kapacitou 1 TB. Mezi oblíbené stálice patří Seagate Barracuda nebo WD Caviar Blue, které jsou cenově dostupnější.

Kancelářské PC sestavy a zvuková karta

Pro běžné použití je naprosto dostačující integrovaná zvuková karta přímo na základní desce. Pokud máte doma dražší aparaturu nebo si právě na zvuk opravdu potrpíte, sáhněte po některé z osvědčených zvukových karet a nechte se unést melodií hudby a zvukem počítačových her. Case neboli počítačová skříň vám při správném výběru vydrží mnoho let. Vnitřek obměníte, ale obal vám pak zůstává. Správná skříň by vám neměla vibrovat, měla by velmi dobře odvádět teplo a umožňovat vám opravdu pohodlný a snadný přístup ke všem součástkám. Velmi praktická je i bočnice, která jde z case odmontovat, aniž byste vždy museli sundávat čelo skříně. Velmi důležité je také vybavení a umístění portů, které vám velmi často usnadní přístup. Určitě je upřednostňujte na přední straně, abyste neustále nemuseli váš Flash disk vkládat a lovit někde ve velké změti kabelů za vaším počítačem. Pro případné rozšíření kancelářské PC sestavy do budoucna si volte takovou skříň, kde bude místo pro inovaci a přehledné vedení kabelů.

Kancelářské počítačové sestavy, chlazení a zdroj

Pro výběr toho správného chlazení a zdroje pro kancelářské počítačové sestavy je třeba znát použité komponenty v sestavě PC. Zvažte současně i míru hluku, kterou bude váš počítač produkovat, a u herních počítačů počítejte s hlučnějším projevem, než bude u kancelářské počítačové sestavy.Potřebný výkon zdroje si lze snadno spočítat na některé dostupné on-line kalkulačce a s výběrem chlazení a zdroje je dobré se obrátit na zkušenější kamarády nebo prověřené prodejce. Pokud váš starší počítač chce jen trochu oživit, určitě to není problém. Vymazali jste z kancelářské počítačové sestavy, co se dalo, nainstalovali si nový operační systém a počítač vám pořád prostě nestačí, nemusíte hned kupovat úplně nový počítač. Někdy stačí pouze vyměnit pár komponentů a kancelářský PC může sloužit ještě dalších několik let k vaší plné spokojenosti. Levné kancelářské PC lze velmi dobře také pořídit v akci nebo repasované PC. Mezi dostupné zařízení patří třeba kancelářské PC Dell.

Nejčastější vylepšení částí PC sestavy

Operační paměť RAM a pevný disk chce často obměnit. Pomalý chod systému a nekonečné spouštění programů značí málo paměti a velmi pomalý disk. Obojí lze za rozumné peníze snadno vylepšit. Nejprve investujte alespoň do 4 GB operační paměti, pro niž je třeba také 64bitový operační systém. Pokud máte 32bitový, musí vám stačit 3 GB.Práce jako spouštění programů, kopírování souborů a další práci s daty vám urychlí nový SATA disk a ideálním i cenově dostupným řešením je dnes i současné pořízení rychlého SSD disku. Díky němu vám systém i programy naběhnou za pár vteřin. Stačí mít pak OS Windows 7, SATA port a SSD disk a pak velmi pravděpodobně můžete vše zcela bez problémů nainstalovat.Pokud vám nepomůže upgrade disků a pamětí, musíte vylepšit i procesor a grafickou kartu, zejména pokud jde o funkčnost her. S výměnou procesoru a grafické karty jde často ruku v ruce i výměna základní desky. Pak už ale zvažte, zda by se vám nevyplatila investice do zcela nového počítače. Levné kancelářské PC vás pak může při neustálém upravování dojít i pěkně draho.

GoPay, Visa, ...
Nenechte si ujít akční nabídky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}