Lenovo ThinkPad X220 , i5-2540M , 160SSD

Tento výrobek nyní prohlíží 2 zákazníci

Lenovo ThinkPad X220 , i5-2540M , 160SSD

Vyprodáno

V případě zájmu nám zanechte email a my se Vám ozveme

Notebook - Intel Core i5-2540M 2,6GHz Sandy Bridge, 12,5" HD 1366 x 768, RAM 4GB DDR3, 160 SSD, Intel HD Graphics, Wifi, Bluetooth, VGA, LAN, Display Port, USB 3.0, Windows 10 Pro

Cena s DPH
8 200 Kč 5 999 Kč
Cena bez DPH
4 958 Kč
K vyzvednutí ihned na pobočce v Praze 4, nebo doručíme do 24h po celé ČR a SK
Výrobce:
Lenovo
Kód produktu:
19098
Záruka:
1 rok

Parametry a specifikace

Úhlopříčka
12,5"
Modelové označení procesoru
Intel Core i5-2540M
Grafická karta
Intel HD Graphics
Operační systém
Windows 10
Operační paměť
4 GB
Zobrazit další parametry

Toto zboží je použité. Je plně funkční a nebrání tak nic jeho plnohodnotnému užívání. Toto zboží může nést menší kosmetické nedostatky. 

Lenovo ThinkPad X220

Design

Lenovo ThinkPad X220 spadá společně s modely T420, L420 či X220T do 20. řady ThinkPadů. Ta byla jako poslední vyvedena v původním IBM designu. Celá „rodina“ těchto notebooků se vyznačuje pogumovaným víkem, vystouplou lištou s indikačními diodami pod obrazovkou a stříbrnými panty nad základnou. Vedle webkamery lze nalézt lampičku ThinkLight, která je při nočním psaní neocenitelná. Osobně jí preferuji více, než podsvícené klávesnice, protože částečně zmírňuje ostré přímé světlo displeje v okolní tmě.

Zpracování

Kovové víko notebooku je na povrchnu tradičně pogumované. Při zatlačení na víko nedochází k vlnění barev na displeji. Na horní straně víka se nachází plastová lišta, údajně kvůli zlepšení příjmu Wifi a GSM (pod lištou se nachází antény síťových adaptérů). Oproti předchozímu ThinkPadu X201 postrádá X220 mechanické zámky víka. To si vyžádalo použití tužších pantů, aby notebook udržely v zavřeném stavu. Jednou rukou notebook pohodlně otevřít nelze. Panty jsou ale i po letech příkladně pevné a bez vůle. Víko lze otevřít v maximálním úhlu až cca. 185°.

Rámeček kolem displeje je vyroben z tenkého plastu. Zde není dílenské zpracování moc dobré, protože při práci přímém letním slunci se spodní část rámečku zahřeje a odstává ven. Pod monitorem se nachází vystouplá lišta s indikačními diodami (Wifi a WWAN, Bluetooth, činnost pevného disku).

Základna počítače je vyrobena z kompozitního materiálu. Je dostatečně pevná, nijak zvlášť se nekroutí a na běžné nošení poskytuje notebooku dostatek pevnosti. Případné pády jsou ale vždy riziko, zejména pokud notebook upadne na levý spodní roh (na místo šachty ExpressCard). Jako velké plus vnímám mechanický přepínač činnosti bezdrátových sítí. Jedním přepnutím lze tak vypnout Wifi, i Bluetooth bez nutnosti klikání v operačním systému. To se hodí, zejména pokud je počítač „zasekaný“ a z nějakého důvodu potřebujete odpojit sítě okamžitě.

Výsledek obrázku pro x220

Klávesnice, TrackPoint, clickpad

X220 je posledním ThinkPadem řady X, kde lze nalézt legendární sedmiřadou klávesnici, vyvinutou ještě za éry IBM. Vyniká zejména perfektním rozložením kláves, protože věrně kopíruje běžné stolní klávesnice a usnadňuje tak přechod mezi laptopem a desktopem. Má středně hluboký stisk a ideální tuhost, na nových chicletových klávesnicích (X230, X240) se ale píše ještě lépe. Psaní je docela hlučné, ale jsou i daleko horší klávesnice.

MOBILE

Související produkty

GoPay, Visa, ...
Nenechte si ujít akční nabídky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím