POTŘEBUJETE PORADIT?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Microsoft Windows

Pokud si chcete užít zábavu na větším displeji, místo telefonů je dobré si zvolit mezi moderními dotykovými tablety s Windows. Ovládají se podobně jako chytré telefony, mají ale mnohem větší displej pro mnohem komfortnější užívání. Jsou také super na cesty, ať už vyrážíte na služební cestu nebo na dovolenou. Tablety s Windows jsou lehké, nezaberou nám moc místa a zajistí nám neustálý kontakt se světem. Při jejich výběru je dobré se zaměřit na určitá kritéria, aby pak pořízený nový tablet odpovídal přesně našim představám. Nejde jen o velikost tabletu a typ displeje zvolit, ale i o procesor, paměť a výdrž baterie anebo Wifi či 4G/LTE.
0
od do
16000
Dle ceny -
Filtrovat dle parametrů
Výrobci
Stavy:

Microsoft Windows

Jak vybrat tablet s Windows

Než si vůbec začnete z široké nabídky vybírat, je dobré si ujasnit, k jakým účelům si tablet s Windows pořizujete a podle toho pak nejprve zvolit vhodnou velikost. Jestliže vám bude sloužit spíše pro práci nebo ke studiu, bude častěji položený na stole či v držáku a nebudete jej tolik přenášet, pak se vám bude velmi pohodlněji pracovat s o něco většími tablety s Windows. Můžete si rovnou pořídit i klávesnici. Na trhu jsou v nabídce i pouzdra s vestavěnou klávesnicí, se kterými se vám bude dobře psát. Pokud chcete naopak tablet spíše přenášet a brát si jej na cesty, zvolte raději menší úhlopříčku, aby vás při jeho držení nebolely ruce. Pro použití v autě jsou velmi dobré speciální držáky na tablet, které se dají snadno připevnit v autě na opěrku.

Větší tablety

Tablet s úhlopříčkou nad 8,5 palců je ideální pro práci a ke studiu, pokud bude častěji někde položený. Pro podobné účely se hodí i praktický tablet s úhlopříčkou 10 palců. Větší displej přináší také větší pohodlí při práci s externí klávesnicí. Velmi dobře jej můžete používat i pro zábavu. Například sledování filmů na větší úhlopříčce určitě potěší i děti. Velkou výhodou moderních tabletů je silný výkon, který umožňuje hrát i ty nejnovější hry. Tablet s Windows umí navíc to, co umí běžný smartphone. Je možné jej využívat na různé aplikace jako, mapy, sociální sítě či sledování Youtube, prostě na vše, na co jste zvyklí v digitálním světě. Jestliže vás neuspokojí velikost úhlopříčky 8,5 a 10 palců, lze si zvolit třeba 11 či 13 palců. Mezi nejoblíbenější tablety řadíme ty s úhlopříčku okolo 7, 8 a 10 palců. Pak volte operační systém, tablety Windows vs Android či iOS.

Menší tablety

Menší tablety se více hodí na pracovní a obchodní schůzky, služební cesty a dovolenou. Snadno se dají schovat do každé tašky a kabelky, kde nezaberou mnoho místa. Lépe vyhovují malým dětským ručkám a děti se s tabletem snadno zabaví. Menší tablety s Windows se pohybuje ve velikosti okolo 6, 7, 8 nebo 8,5 palců. Jsou velmi lehké a přitom s nimi můžete provádět vše, co s velkými tablety. Běžně surfovat po internetu, poslouchat muziku, číst e-book, fotit nebo chatovat na sociálních sítích. Možná se tyto menší tablety úplně nehodí pro pravidelné hraní her, ale stále je to větší displej než na mobilu. Jsou ale skvělým pomocníkem na cesty, třeba i při psaní poznámek. Kromě velikosti, váhy, vzhledu a značky je třeba vybírat i podle operačního systému jako tablet s Windows nebo Android. Rozhodování mezi tablety Windows vs Aneroid vám poradíme. Pak se také rozhodněte, zda chcete tablety s Windows 10, Windows 8 a které vám budou nejvíce vyhovovat.

Tablety s Windows nebo Aneroid či iOS

Stále nejrozšířenější jsou tablety s operačním systémem Android a je jich velká řada na výběr. Také obchod Google Play od Androidu nabízí možnost stáhnutí mnoha užitečných a zábavných aplikací a her. Díky staženým aplikacím ale můžete narazit na potíže s rychlostí tabletu a nekorektní funkčností aplikací ve vašem zařízení, neboť se modely liší. Příznivci značky Apple se přikloní k operačnímu systému iOS, zejména ze zvyku. Při více zařízeních, jako je notebook či smartphone a pak i tablet se systémem iOS, mezi všemi zařízeními je vždy výborná konektivita. Aplikace v marketu Appstore jsou podobné, jako u Androidu s dokonce se k nim dostanete i o něco dříve. Zde je vyšší cena a občas složitější přesouvání dat do jiných zařízení díky operačnímu systémem iOS. Operační systém Windows se výrazně liší a není zatím tolik rozšířený. Má dlaždicový Metro design, menší výběr aplikací a her. Nejoblíbenější aplikace i se spoustu dalších ale pro tablety s Windows stáhnete. Tablety s Windows mají obrovskou výhodu zejména při práci. Můžete je snadno přeměnit v notebook díky možnosti instalace PC programů a kancelářských balíčků. Lze také snadno pořídit externí klávesnici.

Tablety s Windows a typ displeje

Displej tabletu s Windows volte tak, aby se vám dobře pracovalo i v horších světelných podmínkách. Může jít třeba o kvalitu sledovaných filmů a dobré zobrazení barev. Volte kvalitní přístroje s dobrými pozorovacími úhly. Nejlepší zobrazování poskytne technologie AMOLED, Super AMOLED, IPS LCD a RETINA. Technologie AMOLED i Super AMOLED nabízí super kontrasty a věrné barvy. Tady je černá opravdu ryze černá. Mají rychlou odezvu a skvělé pozorovací úhly i při čtení na slunci. Super AMOLED má ještě lepší odezvu, větší jas, jemnějšími přechody zobrazení a dotykové senzory zabudovány přímo do displeje. U AMOLED barvy rychleji vybledávají. IPS LCD má dobré pozorovací úhly a čtení na slunci není problém. Hlavní výhodou je úspornost na spotřebu energie. Displej RETINA je v podstatě IPS LCD displej, jako je u zařízení značky Apple. Má obdobnou kvalitu a vysoké rozlišení.

Tablety s Windows a rozlišení displeje

Při výběru neopomeňte rozlišovací schopnosti displeje. Právě podle rozlišení poznáte, jak bude obraz ostrý. Čím více zobrazovacích bodů neboli pixelů displej má, tím má i větší rozlišení a tím i lepší ostrost. V současné době mají tablety většinou rozlišení na spodní hranici kolem 480 x 800 pixelů a horní hranice se pohybuje na 2560 x 1600 pixelech. V dnešní době se už objevují i modely s ultravysokým rozlišením, což je 2732 x 2048 pixelů, kde si užijete vysoce kvalitní sledování filmu. Výběr vysokého rozlišení je prospěšný pro zdraví vašich očí. Pro dosáhnutí určité kvality a FULL HD zobrazení se doporučuje u malých tabletů alespoň rozlišení 1024 x 720 pixelů a u větších tabletů minimálně 1920 x 1080 pixelů.

Vybavení tabletu

Tablety mají rozdílné parametry procesoru, vnitřní paměti i RAM paměti. Procesor určuje výkon tabletu, je třeba sledovat počet jader, nebo i lepší grafiku pro hráče her. Nepodceňte interní paměť, které potřebuje tablet dostatek, aby pak pojal v hojné míře multimédia. Paměť RAM má obvyklou kapacitu od 512 MB do 4 GB. Základní tablety mívají 1 GB a ta střední od 2 GB. Čím má tablet rychlejší procesor a vyšší paměť, tím lépe. Je pak ale třeba počítat i s vyšší cenou. Důležitá je i výdrž baterie a vybavení jako HDMI vstup, GPS modul či fotoaparát. Pokud vám má tablet vydržet několik hodin to je úplné minimum, vybírejte pečlivě. Nejlepší volbou jsou tablety s výdrží více než 10 hodin a často dosahují kapacity baterie i přes 18 hodin. Hodí se také zásoba energie v podobě powerbanky.

Tablety Windows LTE

Zda si zvládnete si vystačit s WiFi nebo vsadíte na 4G/LTE superrychlý internet v tabletu, je na vás. Pokud neužíváte každý den internet a nemusíte neustále kontrolovat e-maily a sociální sítě, pak vystačíte s tabletem s možností připojení k síti WiFi, což jde i na mnoha veřejných místech. Pokud chcete být ve světě internetu nonstop a využíváte jej kvůli práci, pořiďte si tablet s datovým připojením přes operátora. Stačí jen vložit SIM kartu a s 4G/LTE superrychlým připojením jste na síti. S termínem 4G neboli LTE jste se asi setkali. Správně je označení LTE a jde o vysokorychlostní internet. LTE je zkratka pro vysokorychlostní internet s technologií Long Term Evolution a navazuje na 3G síť s vylepšením. Vybavené tablety Windows LTE internetem lze stahovat data rychlostí až 225 Mb/s nebo uploudovat rychlostí 57,6 Mb/s v závislosti na dobré kvalitě signálu a vašem operátorovi. Přechod z 3G na LTE dává plynulost načítání a nižší latence, tedy zpoždění při surfování po internetu. 

GoPay, Visa, ...
Nenechte si ujít akční nabídky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}