POTŘEBUJETE PORADIT?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Profesionální notebooky

Profesionální notebooky jsou určené pro uživatele, kteří používají svůj notebook jako výkonný pracovní nástroj. Tyto profesionální notebooky poskytují nejlepší kombinaci inovovaných technologií, které zajišťují vysoký výkon. Jejich certifikovaná profesionální grafická řešení vyhovující náročnému firemnímu prostředí. Pracovní notebooky jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a na jejich vybavení je kladen velký důraz. Mnohdy se vyznačují delší dobou záruky poskytovanou výrobcem s možností servisu a dalších služeb, čímž splňují ty nejnáročnější požadavky svých uživatelů. Profesionální notebooky jsou určeny pro každodenní práci. Pracovní notebooky mají často plnit úlohu přenosného pracovního nástroje a profesní notebooky toto kritérium velmi dobře splňují.
0
od do
37999
Filtrovat dle parametrů
Výrobci
Stavy:

Profesionální notebooky

Profesionální notebooky

Pracovní prostředí vyžaduje zcela jiné nároky, než běžný notebook používaný pro surfování po internetu a sociálních sítích. Tyto náročné podmínky, které jsou vyžadovány zejména v podnikové sféře, vyžadují kvalitní profesionální notebooky, a proto jsou v dnešní době velmi žádané. Například obchodní zástupci a manažeři si profesionální notebook často musí brát sebou na jednání a studenti odborných vysokých škol s nimi zase velmi často cestují na stáže. Plno hodnotný pracovní notebook musí disponovat velmi dobrým výpočetním výkonem, hravě si má poradit s tabulkami a dalšími analytickými nástroji. Měl by disponovat kvalitní, nejlépe kovovou konstrukcí, která datům poskytne během cestování opravdové bezpečí.

Profesionální notebooky a jak by měl vypadat

Ztráta drahocenných dat na služební cestě úplně těsně před prezentací není příjemná záležitost, proto by měly mít pracovní notebooky dobrou konstrukci. Při častém cestování jsou ideální notebooky do úhlopříčky 15 palců. Je také dobré si předem zjistit kvalitu servisu, na které si seriózní výrobci opravdu zakládají. Modely spadající do kategorie profesionální notebooky jsou určeny především pro ty, pro koho představují nutný pracovní nástroj. Profesionální notebooky jsou proto určeny především také konstruktérům, architektům, kresličům, designérům anebo grafikům. Cenově se dostávají nad hladinu 30 000 korun a nevyplatí se na nich šetřit. Mají velké přednosti, kvalitní provedení, speciální funkce a opravdu vysoký výkon.

Výhody nevýhody profesionálních notebooků

K nevýhodám můžeme počítat již výše zmíněnou cenu. Za pracovní nástroj, který používáte denně a usnadní vám spoustu práce a času díky rychlé reakci a odezvě, ale vynaložené náklady stojí. Velmi často jsou profesionální notebooky vybaveny kvalitními grafickými kartami NVIDA Quadro a AMD Firepro a podobně. Notebook s vysokým výkonem si v této kategorii určitě vyberete. K přednostem patří jejich nekompromisní výkon, perfektní zpracování a vyšší odolnost. Firemní notebooky jsou určeny pro malé a střední firmy, ale i profesionály, kteří je na práci potřebují. Nabízejí spolehlivý provoz, vysoký výkon i produktivitu, bezpečnost i kvalitu. Neznámějšími výrobci firemních notebooků jsou Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo anebo Toshiba.

Čím jsou specifické profesionální notebooky

Výhody nevýhody profesionálních notebooků jsme si zdůraznili, je třeba ale ještě upozornit na další neméně důležité aspekty. Spolehlivost je v případě profesionálních notebooků na prvním místě, takže jsou v nich použity kvalitní komponenty. Profesionální notebooky disponují vysokou produktivitou, která je dosažena mnoha vylepšenými technologiemi a vlastnostmi. Řady těchto pracovních notebooků se v neposlední řadě vyznačují také pokročilými formami zabezpečení počítače, které vám tak zajišťují bezpečnost všech důležitých dat. Velmi důležité je také zpracování vnitřních a vnějších komponentů tak, aby profesionální notebook vždy působil reprezentativně. Velký důraz je také kladen na konektivitu a širokou škálu portů pro možnost zapojení externí zařízení.

Pro jakou práci jsou určeny profesionální notebooky

Profesionální notebooky využijí obchodní zástupci a manažeři, kteří si je musí brát velmi často sebou na jednání. Využijí je i studenti odborných vysokých škol často cestující na stáže, nebo již vytvářející složité projety. Hodí se i pro malé a střední firmy, ale i profesionály, kteří je na práci denně potřebují. Pro jakou práci jsou určeny profesionální notebooky? Určitě je ocení i konstruktéři, architekti, kresliči, designéři anebo grafici. Plánujete-li svůj notebook hodně často přenášet a pracovat s ním někdy z domu nebo na cestách, pořiďte si k něm také tašku, brašnu nebo vhodný obal na notebook, ať jej při manipulaci velmi dobře ochráníte.

Nejdůležitější parametry pro profesionální notebooky

Stejně jako u jiných produktů, to co uvedeme platí i zde. Profesionální notebooky sice znamenají větší investici do začátku, ale za více peněz dostanete mnohem lepší výbavu v podobě lepší konektivity, rychlejší odezvy, vyššího výkonu, o hodně kvalitnějšího displeje nebo hodnotnějších materiálů. Procesor je srdcem profesionálních notebooků, které vše řídí a má pod kontrolou všechny probíhající procesy. Jeho frekvence a počet jader vám pak určuje odezvu. To znamená, jak rychle bude profesionální notebook spouštět aplikace a následně zpracovávat zadané úlohy.

Profesionální notebooky a procesor

Je třeba ale ještě upozornit na to, že procesor v notebooku se stejnou frekvencí a stejným počtem jader ještě stále není tak výkonný jako procesor stolního PC. Dnešním standardem u téměř všech moderních notebooků je dvou-jádrový procesor. Ty nejvýkonnější přístroje jsou vybaveny procesory čtyř-jádrovými a u profesionálních notebooků by už měly být samozřejmostí. Nezáleží jen na počtu jader, ale i na výši frekvence. Aktuálně rozsáhlá většina modelů procesorů od společnosti Intel a AMD podporuje i možnost automatického přetaktování. V případě potřeby vyššího výkonu si sám procesor dočasně zvedne svou frekvenci a po dokončení úlohy ji zase energie sníží pro úsporu.

Profesionální notebooky a displej

Displej se odvíjí od vašich priorit. Pokud preferujete nízkou váhu, malé rozměry a vyšší výdrž baterie zejména pro snadnou mobilitu, je lepší zvolit menší displej 13 až 14 palců. Zařízení s menší úhlopříčkou jsou pak mini notebooky. Pro časté sledování filmů, hraní her, náročnější kancelářskou práci a zejména pro práci odbornou, je vhodnější větší displej o úhlopříčkách 15 a více palců. Rozlišení displeje se udává v počtu pixelů, a to v horizontálním × vertikálním měřítku. Čím jsou čísla vyšší, tím je obraz jemnější a ostřejší. Vyšší rozlišení dává i vyšší kvalitu obrazu. Dražší modely notebooků jsou již v současné době vybaveny Full HD displeji s rozlišením 1920 x 1080.

Profesionální notebooky a paměť RAM

Notebooky disponují hned dvěma typy pamětí. Paměť určena pro samotný běh operačního systému a obsluhu spuštěných aplikací se označuje jako paměť RAM. Jde ji také v některých modelech možno rozšířit, což je třeba zjistit hned při zakoupení přístroje. Čím více pak máte k dispozici volného místa v paměti RAM, tak tím více aplikací můžete spustit najednou. Pro běžného uživatele notebooku je dostatečná nejrozšířenější kapacita 4 GB RAM. Profesionálovéale využijí vyšší kapacitu, a pokud pracujete se softwarem náročným na tento druh paměti, určitě uvažujte o 8 GB RAM. Vždy je dobré si nechat poradit od odborníků a brát také notebook jako celek.

Profesionální notebooky a úložiště

Dalším typ paměti je pevný nebo SSD disk pro ukládání instalovaných aplikací, hraných her, uživatelských dat, jako jsou dokumenty, videa či fotografie, ale i samotného operačního systému. Proto je již část této paměti obsazená po zakoupení zařízení. Mnoho modelů umožňuje interní disk vyměnit za jiný a tím snadno rozšířit kapacitu datového úložiště. Notebooková velikost disků je 2,5 palců. Dva druhy pevných disků pracující s rozdílnými otáčkami, tedy 7 200 a 5 400 otáček, tzv. záznamových ploten. Zvláštní typ je SSD disk, pracující na podobném principu jako USB flash paměti. Zejména jsou velmi rychlé, také velmi tiché, odolné nárazu, méně se zahřívají a s menší spotřebou energie.

Profesionální notebooky grafická karta

Pokud rádi hrajete počítačové hry nebo pracujete s náročným grafickým softwarem, nebude vám stačit stejný výkon, jako pro kancelářskou práci a multimediální zábavu. Integrovaná grafická karta nestačí pro plynulý běh složitých programů a někdy ani pro samotné spuštění náročnější hry. Proto se doporučují výkonné, samostatné tzv. dedikované karty, například od výrobců NVIDIA a AMD. Pro orientaci ve výkonu grafických karet je dobré znát jejich značení. Jsou označeny čísly a písmeny a platí, že čím vyšší je číslo daného modelu, tím výkonnější je také grafická karta. Grafické karty NVIDIA, které jsou seřazeny od slabší po nejvýkonnější karty 830M, 840M, 850M, 860M, 870M a 880M.

GoPay, Visa, ...
Nenechte si ujít akční nabídky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}