POTŘEBUJETE PORADIT?
+420 606 221 220 info@ggpc.cz

Zařízení 2v1

Zařízení 2v1, to je notebook s Windows a tablet dohromady. Tato zařízení mají mnoho výhod. Startují, nabíhají a fungují přímo bleskovou rychlostí, váží mnohem méně než běžné notebooky, ale výkonově se s nimi dají naprosto srovnat. Využijete je v momentě, kdy chcete psát a pracovat stejně jako na notebooku, nebo chcete-li hrát hry jako na tabletu. Dají se také ovládat myší, touchpadem a současně i dotykovou obrazovkou, nebo se na něm dají třeba sledovat i filmy. To vše je zabaleno ve zcela novém utramobilním designu. Zařízení 2v1 jsou zcela ideální na cesty, kde jistě oceníte dotykovou obrazovku, jejich dlouhou výdrž baterie a snadnou mobilitu.
0
od do
29999
Filtrovat dle parametrů
Výrobci
Stavy:

Zařízení 2v1

Zařízení 2v1 jako multimediální centrum

Notebook 2v1 se určitě vyplatí jako domácí multimediální centrum, které dokáže snadno komunikovat s ostatní chytrou elektronikou v domácnosti a snadno se také po vypojení nebo překlopení klávesnice ovládá odkudkoliv. Notebook a tablet v jednom má velmi dobře fungující dotykový displej, fyzickou a často i odpojitelnou klávesnici a operační systém Windows. Zařízení 2v1 a konvertibilní notebooky jsou dnes i velmi snadno cenově dostupné. K dispozici jsou v širokém cenovém rozpětí podle vybavení. Dva v jednom tablet notebook má flexibilní konstrukci pro použití ve více režimech. Jde o všestranné notebooky vhodné na práci i zábavu, na doma i k častému přenášení. Tablet 2v1 má displej, který lze překlopit nebo přímo oddělit.

Jak vybrat zařízení 2v1

Takzvaný konvertibilní notebook je zařízení 2v1 s flexibilní konstrukcí, která vám umožňuje překlopit nebo také přímo oddělit displej od klávesnice. Díky této možnosti je lze používat v režimu notebooku, ale i jako stojan, takzvaný stan a tablet. Mají dotykový displej a lze je využít pro práci i zábavu. Při častém cestování kromě dotykového displeje oceníte i jejich dlouhou výdrž baterie. Zařízení 2v1 ale není vhodné na hraní náročných her anebo na práci s videem. Přu jejich výběru je důležité sledovat bezpečnost a kvalitu konstrukce, výkon procesoru, kvalitu displeje, velikost úložiště jak HDD, tak i SSD, jakou disponují klávesnicí, polohovací zařízení, jejich konektivitu, výdrž baterie i operační systém.

Na co dát pozor u zařízení 2v1

Určitě budete řešit otázku, zda volit matný nebo lesklý displej. Kromě velikosti úhlopříčky a zobrazovací technologie je velmi důležité také zvolit vhodnou povrchovou úpravu. Povrchová vrstva má totiž velký vliv na vaše uživatelské pohodlí při jakékoliv práci. Lesklé displeje mají o dost výraznější barvy, jejich hlavním neduhem jsou ale vznikající odlesky okolí, které pak často odvádějí pozornost od práce. Lesklé displeje jsou vhodné pro práci doma nebo v kanceláři. Jestliže ale budete dost často cestovat nebo pracovat venku, těmto lesklým displejům se raději vyhněte a zvolte displej matný. Matné a antireflexní displeje se někdy označují jako antiglare. Ty sice barvy mírně potlačují, za to se vám ale odvděčí vznikajícím minimem rušivých odlesků.

Notebook a tablet v jednom

Další často řešenou otázkou je, zda pro dva v jednom tablet notebook zvolit HDD nebo SSD. HDD a SSD jsou datová úložiště, kde jsou uchována vaše veškerá uživatelská data, jako jsou zejména dokumenty, videa, fotografie, všechny nainstalované programy, ale i samotný operační systém zařízení 2v1. Oba typy tohoto úložiště mají své přednosti. HDD nabízí za stejnou cenu jako SSD mnohem větší kapacitu, SSD naopak zase naprosto excelují v jejich rychlosti. Preferujete-li tedy zejména kapacitu pro uložení velkého množství hudby, fotografií, videí a filmů, pak si vyberte raději HDD. Pokud je pro ale vás důležitější rychlost, rychlá odezva a svižné reakce daného systému, pak zvolte raději SSD.

Zařízení 2v1 a další kritéria

Další časté dotazy se týkají integrované a optické mechaniky a dotazům, zda je opravdu třeba. Optická mechanika v mnoha případech není vůbec nutná, protože všechno, co je uložené na discích, lze velmi snadno a často i mnohem lépe dostat do počítače třeba na flash disku. Pokud zrovna nemáte sbírku svých filmů na DVD, které si pouštíte na cestách, pak je mnohem lepší pořídit si externí vypalovačku. K notebooku si ji pak připojíte jednoduše přes USB konektor. Nutné je také zvolit vhodnou velikost udávanou v palcích a také rozlišení displeje v pixelech. Mnoha lidem vyhovuje spíše notebook se standardní konstrukcí zejména proto, že jsou na něj zvyklí. Pro ty ostatní jsou zde různé režimy.

Klasický nebo překlápěcí displej pro zařízení 2v1

Pro ty, kdo ale vyžadují mnohem větší flexibilitu, jsou určena takzvaná konvertibilní zařízení s překlápěcím nebo dokonce s odpojitelným displejem. Lze je pak velmi pohodlně využít pro práci nejen jako běžné notebooky, ale hodí se i na různé formy prezentací nebo například pro sledování filmů. Režimy konvertibilních notebooků jsou pak následující. Můžete mít režim notebook, což je režim klasického notebooku, tedy režim určený hlavně k práci. Pak je tu režim stojan, což je mód vhodný zejména pro videohovory a sledování filmů. Velmi obdobný režim, jako je stojan je režim stan, který má stejné využití. V režimu tablet se pak velmi pohodlně surfuje na internetu třeba při cestování nebo doma v křesle.

Nejlepší 2v1

Každý preferuje jinou značku. Mnozí za nejlepší 2v1 pokládají třeba 2v1 Lenovo, protože si tato značka uchovává prvotřídní elegantní design a hlavně kvalitu. Jiní nedají dopustit na 2v1 Asus a především jde o milovníky her, i když se toto zařízení pro složité hry použít moc nedá. Velmi kvalitní jsou ale i zavedené 2v1 notebook HP. Tablet notebook 2v1 se dá ale vybírat i podle barvy, designu, množství módů, které umožňují, velikosti, lesklého či tmavého displeje, ale zejména by to mělo být vybavení. Je velmi důležité vědět, k čemu vám má toto zařízení sloužit a pak si opravdu můžete vybrat to nejlepší zařízení 2v1. Určitě jsou tací, kteří potřebují zejména tablet s klávesnicí, pro jiné je důležitý počet portů, pro připojení sluchátek, repro-beden a dalšího příslušenství. Příslušenství k notebooku je třeba určitě doplnit o vhodný obal nebo tašku na zařízení 2v1.

Notebook a tablet v jednom mají budoucnost

Pro všechny, co si rádi hrají s elektronikou jsou tato zařízení, kdy máte notebook a tablet v jednom naprostým fenoménem. S rozmachem tabletů byla jen otázka času, kdy se na trhu objeví nová vylepšená třída notebooků. Tyto konvertibilní notebooky v podobě zařízení 2v1 většinou poznáte na první pohled díky konstrukci, která vám umožňuje displej různě otáčet, naklápět jej nebo jej zcela oddělit a používat jej naprosto samostatně. Jiná zařízení 2v1 na první vypadají jako zcela běžný notebook. Spojujícím atributem pro všechny je jejich dotykový displej a je jedno, zda výrobce své zařízení nazve 2v1 nebo konvertibl. Ve všech těchto případech se jedná o malý, lehký a snadno přenosný počítač, který dokáže to, co tablet i notebook dohromady.

Dva v jednom tablet notebook

Veškeré výhody jejich konstrukce určitě oceníte. Nepotřebujete připojovat myš a ovládání těchto zařízení je díky gestům mnohem rychlejší. Mnoho těžkopádných aplikací určených pro stolní počítače pomocí tohoto zařízení 2v1 dokážete nahradit příjemně odlehčenou mobilní verzí. Cenové rozpětí těchto hybridních notebooků je velmi široké, protože pokrývá celou řadu zařízení. Začíná náhradou tabletů, ale propojuje i spojení notebooku s tabletem, takže tak skýtá možnost použití vysoce výkonného multimediálního stroje. Je jen na vás, po kterém z nich sáhnete právě vy.

GoPay, Visa, ...
Nenechte si ujít akční nabídky:

Doporučujeme zakoupit spolu se zbožím

)();*} )();*}